«

»

Ismét Szentantalon jártunk

Október 5-én reggel fél nyolckor ismét fiatal zarándokok gyülekeztek a Corvin Mátyás Alapiskola előtt. Hideg szélben nagy lelkesedéssel elindulhattunk a 6 km-re fekvő kegyhelyre. Az úton csatlakoztak hozzánk a Tejfalusi Alapiskola diákjai is Végh Miklós hitoktató kíséretében. Két órás menetelés után közel 60-an megérkeztünk Szentantalra, ahol László atya forró teával és rövid helytörténeti előadással várt minket. Ismertette velünk, hogy az irgalmasság rendkívüli szentévét hirdette meg Ferenc pápa 2016-ra. Ferenc pápa a szentantali templomot is kiemelt templommá hirdette ki, hogy a templombejárat – a szent kapu – ez alkalommal az Irgalmasság Kapuja lesz. Ha valaki átlép rajta, megtapasztalja a vigasztaló, megbocsátó és reményt adó Isten szeretetét. Miután átléptünk a templom kapuján rózsafüzért imádkoztunk és mindenkinek lehetősége nyílt kiengesztelődni az Úrral a szentgyónásban. A lelki megtisztulás után szentmisére került sor, amely alatt nagyon sok dicsőítő éneket énekeltünk. Búcsújárásunk sikerrel járt, mert mindannyian részesedhettünk az egyéni megigazulásban, a lélek megtisztulásában és Isten szeretetében.