Pénzügyekről játékosan

Tisztelt Iskolabarátok!

Március utolsó napján pénzügyes szakemberek jártak az iskolánkban, hogy két osztálynyi nyolcadikos tanulót bevezessenek a pénzügyi alapismeretek világába. Talán sokunk nevében kijelenthetem, hogy átlagemberként nem is annyira könnyű kiigazodni a minket körülvevő pénzügyi lehetőségekben, buktatókban. Nagyon nagy a kísértés egy számunka kedvezőtlen hitel felvételére, vagy a “csak egy napi kávé áráért” hirdetett kölcsönre rámegy ingünk, gatyánk. Lehetőségeink szerint eddig is foglalkoztunk főleg a matematikaórákon kamatszámításokkal, kamatos kamatszámítással, stb, mely ismeretek fontosak, hogy a még kamaszok, majd átlássák mibe készülnek belevágni.
A mostani foglalkozás pedig célirányosan és játékosan foglalkozott a tanulók feltételezett tájékozottsági szintjükhöz mérten a befektetésekkel, hitelekkel, biztosításokkal és ezek ütemezésével. Az akreditált tanfolyamon adaptált formában délután az érdeklődő pedagógusok is részt vehettek.

M. P.