«

»

Vissza az iskolába 2021.

Tisztelt Szülők!

Április 19-én  újra az iskolába várjuk a nyolcadikos és kilencedikes tanulóinkat. Az iskolába jövetelük feltétele, hogy legyen a tanulóknak érvényes negatív covid tesztjük, valamint rendelkezzenek egy becsületbeli nyilatkozattal, amelyben az egyik szülő kijelenti, hogy a tanulónak az egyik szülője, aki vele egy háztartásban lakik, szintén rendelkezik érvényes negatív covid teszttel, ami ide kattintva letölthető. Ezeket az első napon is ellenőrizzük. A felső tagozatos tanulóknak az iskolában megfelelő szájmaszkot kell viselniük a pedagógusokhoz hasonlóan. A tanulókat az első héten semmilyen formában nem feleltetjük az online oktatás tananyagából, próbáljuk minél érzékenyebben visszaszoktatni a gyerekeket a korábbi életvitelükhöz. Megkérem a szülőket, ha gyerekük már hétfőn igényel ebédet, jelezzék ezt az osztályfőnököknek. A jövő héten a nyolcadikosok és a kilencedikesek egy ideiglenes órarend szerint tanulnak majd, amit az osztályfőnökök ismertetnek velük. Nyolcadikban és kilencedikben az online oktatás ezzel a héttel véget ér. 
Befejezésül fontosnak tartom a következő megjegyzést. Nekünk pedagógusoknak bármelyik iskolában ebben a rendhagyó helyzetben nem az a dolgunk, hogy a ránk kötelező érvényű rendeleteket megkérdőjelezzük, illetve megmagyarázzuk, hanem az, hogy betartsuk. Nekünk ebben nincs választási lehetőségünk.

Tisztelettel, Mészáros Péter, iskolaigazgató