Nyári életképek

Több helyről hallottam vissza, hogy a július elejére szervezett nyári napközi nagy segítség volt a szülőknek, hogy legalább egy időre biztosítottuk a gyerekek felügyeletét a nyári vakáció kezdetén. Pedagógusaink és számos szülő is segítségünkre volt, hogy a tanulók élvezetes programokon vehessenek részt, szórakozzanak, sok időt töltsenek a szabadban, élvezzék a szünidőt. Sok kézműves foglalkozás volt, bábelőadás, íjászkodás, helytörténeti városvezetés, légvár, stb. Működött a konyha, a szakácsnénik finomakat főztek. Remélem ezek az élmények pozitív élményeket hagytak a gyerekekben.
Sokat készültünk egy tematikus részre, a gyógynövényes magaságyásra. Még az iskolai év alatt, Somorja városa és a dunaszigeti Pisztráng Kör “Szigetköz és Csallóköz első közösségi gyógynövénykertje” projektje keretében iskolánkban is kialakításra került egy kicsi, de nagyon tetszetős magaságyás. A gyerekek nagy élvezettel ismerkedtek a gyógynövényekkel, ültették el a palántákat és a magvakat, helyezték el az ismertető táblákat. Majd az egész mini növényközösség az eltelt egy hónap alatt hihetetlen burjánzásnak indult a gondos előkészítés hatására. Remélem, hogy a mellékelt képek kicsit visszahozzák a szünidő elején átélt élményeket.

A városházán elhangzott, az elmúlt tanévet értékelő beszámoló elolvasható a következő linkre kattintva:
Corvin beszámoló 2021.

Tisztelettel, Mészáros Péter, iskolaigazgató